produktów  z dostawą w 24h GRATIS i gwarancją zwrotu 100 dni *
753 753 304

Jak dobrać biżuterię do sylwetki?

Pierwszą zasadą, jaką powinniśmy się kierować w doborze biżuterii, jest umiar. Biżuteria powinna dyskretnie podkreślać urodę kobiety, a ukryć jej niedoskonałości. Dlatego mamy dla Pań kilka drobnych rad, jak dobrać biżuterię, aby ukryć i odwrócić uwagę od niedociągnięć natury:
 • Osoby o drobnej, filigranowej sylwetce powinny nosić raczej delikatną biżuterię np.: drobne korale czy łańcuszek z delikatna zawieszką, do tego należy dobrać również tak samo delikatne kolczyki. Ubierając tego typu ozdoby wystrzegamy się ordynarności i przytłoczenia naszej drobnej sylwetki.


 • Osoby o obfitym biuście muszą jakoś odwrócić uwagę od swoich walorów, wówczas powinny nosić biżuterię, a najlepiej korale o długości od połowy szyi do linii biustu. Długa biżuteria jeszcze bardziej wyeksponowałaby walory, jakimi obdarzyła niektóre kobiety natura, zaś delikatna biżuteria raczej będzie się gubić.


 • Osoby o krótkiej szyi powinny wybierać delikatne naszyjniki, ewentualnie długie korale, które wizualnie wydłużą szyję. Pod żadnym pozorem nie powinny ubierać "obcisłej" biżuterii, ponieważ skróci ona szyję jeszcze bardziej. Chcąc dobrać kolczyki do krótkiej szyi, powinniśmy kierować się długością, im dłuższe i bardziej zwisające, tym lepiej poprawiają proporcje naszej sylwetki.


 • Osoby o masywnej sylwetce:
  Tutaj wyróżniamy dwa typy kobiet, i tak:
  • niskie Panie, o takiej sylwetce, powinny wystrzegać się biżuterii, która będzie z daleka rzucała się w oczy. Dla kobiet niskich o tej sylwetce najlepiej pasują dyskretne kolczyki, cienka bransoletka i delikatny łańcuszek.
  • wysokie osoby o masywnej sylwetce, mogą pozwolić sobie na większą ekstrawagancję. Takim osobom najlepiej pasuje masywna biżuteria, wymyślne jej kształty lub wzory. Na ręce bardzo dobrze będzie się prezentowała szeroka bransoletka i duże kolczyki. Oczywiście wszystko z umiarem.


 • Osoby o masywnych ramionach powinny nosić subtelną, cienką biżuterię. Najbardziej tyczy się to bransoletek. Niestety szerokie bransoletki jeszcze bardziej będą uwidaczniały naszą masywna budowę ramion, bez względu gdzie je założymy - czy na przedramię czy na przegub dłoni.