produktów  z dostawą w 24h GRATIS i gwarancją zwrotu 100 dni *
753 753 304

Jak dobrać biżuterię do ubioru?

 • Biżuteria orientalna wykonana z mosiądzu, metalu lub drewna 
  Przypisana jest do ubrań, które charakteryzują się dużym dekoltem, drobnym haftem bądź (coraz częściej spotykanymi) falbanami. Niekiedy możemy użyć jej jako dodatek do grubych swetrów. W żadnym wypadku nie zakładamy jej do strojów sportowych czy oficjalnych.


 • Biżuteria z bursztynem
  Bursztyn najczęściej jest spotykany w połączeniu ze srebrem. Idealnie pasuje do ubioru z cienkiej wełny bądź dzianiny, jak również do jedwabiu - z zastrzeżeniem, że jego kolor jest o kilka tonów jaśniejszy niż bursztyn.


 • Biżuteria z kamieniami jubilerskimi
  Idealnie pasuje do kreacji wieczorowych, natomiast nigdy do stylu codziennego, chyba że ktoś z Państwa na co dzień musi ubierać się na galowo np. do pracy, wówczas można ubrać taką biżuterię. Pamiętajmy jednak, żebyśmy nie zakładali naraz całego kompletu - bardziej szykownie będziemy wyglądali ubierając skromniejszą biżuterię.

 • Biżuteria złota
  Złoto pasuje niemal do wszystkiego. Jednak najlepiej komponuje się z gładkimi tkaninami i eleganckimi ubraniami. Nie wskazane jednak jest łączenie złotej biżuterii z połyskliwymi tkaninami, ani w żadnym wypadku złota ze srebrem.


 • Broszka zdobiona emalią
  Broszki najczęściej ubieramy do grubych swetrów, ewentualnie przypinamy na ozdobne szale. Bardzo elegancko prezentuje się ona w zestawianiu z ubraniami w spokojnych i stonowanych kolorach. Jeżeli chcemy nadać naszemu żakietowi niecodziennego i eleganckiego wyglądu, również możemy dopiąć do niego broszkę. Pamiętajmy jednak, że nie do każdego koloru będzie nam ona pasowała.


 • Duża plastikowa, kolorowa bądź jednokolorowa biżuteria
  Jest ona ostatnio jedną z najczęściej wybieranych ozdób ozdób, pewnie dlatego, że pasuje ona do stroju codziennego. Biżuteria ta jest na tyle wygodna, że możemy ubrać ją do każdego koloru i faktury ubioru. Należy jednak zapomnieć o łączeniu jej z eleganckimi ubraniami, czy sukniami wieczorowymi, ponieważ jest ona zbyt ordynarna.Te rodzaj biżuterii cieszy się coraz większą popularnością.

 • Biżuteria srebrna patynowana lub oksydowana
  Idealnie pasuje do wszelakich ubrań i jest jedną z najbardziej oryginalnych biżuterii. Najlepiej komponuje się ona z ubiorem połyskującym, który jest uszyty z satyny bądź tafty. Biżuteria ta dodaje więcej uroku, gdy ozdobiona jest cyrkoniami.


 • Srebrna biżuteria lub ze stali szlachetnej
  Srebro doskonale pasuje do prostych oficjalnych strojów. Najlepiej komponuje się z ubraniami w kolorze czarnym bądź khaki. Srebro można ubrać prawie do wszystkiego, wykluczając strój sportowy.Nie łączącymy srebra ze złotem.