produktów  z dostawą w 24h GRATIS i gwarancją zwrotu 100 dni *
753 753 304

Kamienie

 

DIAMENT 

 

Diament jest symbolem piękna, bogactwa i trwałości, śmiałości i potęgi. Na świecie jest bardzo cenionym kamieniem, dlatego utrzymuje swoja wartość bardzo wysoko. Jego nazwa wywodzi się z greckiego języka i oznacza niepokonany, niezwyciężony. Daje zwycięstwo miłości, dlatego najczęściej pierścień z diamentowym oczkiem powinno dawać się na zaręczyny. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Baran, Waga.

 

SZMARAGD

 

Szmaragd ma w sobie bardzo wiele energii, jego nazwa wywodzi się z Grecji i oznacza "zielony kamień". Właśnie ten kolor wpływa uspokajająco, kojąco i przynosi wyciszenie oraz poprawę nastroju. Jest to tzw. "klejnot zakochanych", najprawdopodobniej chroni swojego właściciela przed zdradą. Przypisuje się jego takim znakom zodiaku jak: Byk, Bliźnięta, Rak.

 

ALEKSANDRYT 

 

Aleksandryt jest kamieniem silnym, intensywnie oddziałowuje na system nerwowy. Osobom, które go noszą przynosi pogodę ducha i wewnętrzna harmonię.

 

RUBIN

 

Rubin swoją nazwę wywodzi z języka łacińskiego, gdzie oznacza kolor czerwony. Dzięki jego barwie stał się kamieniem wierności i trwałości uczuć. Kamień ten ma chronić przed poniżeniem i zdradą. Jest symbolem miłości i rozkoszy, u ludzi wyzwala chęć do życia i dodaje sił do walki. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Strzelec.

 

OLWIN

 

Olwin jest kamieniem chroniącym, gdyż najprawdopodobniej osłabia zapał naszych wrogów. Działa kojąco na uczucia, dzięki niemu ludzie łatwiej rozumieją życie. Jest to kamień który wzmacnia nasz układ nerwowy i serce. Wnosi więcej zadowolenia w nasze życie. Działa skutecznie przeciwko zatruciom alkoholowym. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Lew.

 

SZAFIR 

 

Szafir to kamień o barwie niebieskiej, wywodzący się z Grecji. W dawnych czasach był symbolem zaklętej mądrości. Chroni on przed nędzą, dodaje ludziom większego poczucia humoru. Przeznaczony jest dla osób, które chcą wzmocnić swój związek. Naukowcy uważają go za kamień zakochanych. Ponadto leczy on wrzody żołądka, astmę oraz bezsenność. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Panna, Baran, Wodnik.

 

TURMALIN 

 

Turmalin jest kamieniem, który uczy miłości do siebie i ludzi. Chroni przed wypadkami i chorobami, pomaga w odkryciu naszych celów życiowych. Jest to bardzo rzadki minerał. Jego nazwa wywodzi się z języka Syngaleskiego. Przypisuje się go, takim znakom zodiaku jak: Waga.

 

CYTRYN 

 

Cytryn jest kamieniem ozdobnym i bardzo rzadkim. Nazwa pochodzi od starofrancuskiego słowa citrin, co oznacza żółty. Leczy z cukrzycy, gdyż wspomaga wydzielanie insuliny, a co najważniejsze łagodzi stres. Cytryn pozwala rozwinąć się uśpionym zdolnościom i talentom. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Skorpion.

 

TOPAZ 

 

Topaz zwany jest świętym kamieniem. Prawdopodobnie jego nazwa oznacza ogień. Jest to kamień młodości. Zaraża ludzi radością. Jest pomocny w leczeniu gruźlicy. Wzmacnia w ludziach koncentrację i siłę woli. Przypisuje się go, takim znakom zodiaku jak: Strzelec.

 

GRANAT 

 

Granat pomaga odnaleźć wiarę w siebie i swój sukces. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa granum, co oznacza ziarno. Niegdyś te kamienie uważano za bardzo zdradliwe, dziś zyskały miano kamieni, które emitują siłę walki i poświęcenia. Wzmacniają energię seksualną. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Koziorożec, Rak, Lew.

 

AMETYST 

 

Ametyst  po łacinie nazwa amethysto oznacza trzeźwy. Kamień stworzony do rozwoju duchowego. Jest to fioletowa odmiana kwarcu, swoją barwę zawdzięcza domieszce żelaza (Fe). Chroni on przed nieszczęściem, chorobami zakaźnymi, wzmacnia zdrowie i nerwy. Symbolizuje przyjaźń i trwałość uczuć. Pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Wodnik, Panna.

 

AKWAMARYN 

 

Akwamaryn to inaczej święty kamień. Przynosi łagodność i emocjonalne bezpieczeństwo. Pomaga w astmie, przynosi też ulgę przy skłonnościach do depresji, dolegliwościach związanych ze zmiana pogody i przy bólach głowy. Przypisuje się go, takim znakom zodiaku jak: Waga, Ryby.

 

TURKUS 

 

Turkus jest kamieniem ochronnym. Swojego właściciela chroi przed negatywnym wpływem otoczenia, dodaje ludziom odwagi. Ceniony był przez wieki. Jest to najprawdopodobniej kamień turecki, ponieważ niegdyś jego szlak handlowy przebiegał przez Turcję. Naukowcy przypisują ten kamień dzieciom, dziewicom i młodym żonom. Zapewnia on powodzenie w sprawach materialnych oraz daje szczęście rodzinne. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Strzelec, Ryby.

 

PERŁA 

 

Perła to jeden z najcenniejszych klejnotów. Przypisuje się jej ogromną moc leczniczą. Niegdyś wierzono, że perły to zastygłe łzy bogów. W starożytności sporządzano z nich amulety, mające leczyć dolegliwości serca i układu krążenia. Dużą sławę zyskała czarna perła, nazwana "perła królowej". Perła jest symbolem niewinności, dziecinności, wiary.

 

OPAL 

 

Opal - kamień duchowy, który daje siłę, mądrość, pogodę ducha i poczucie humoru. Jego nazwa pochodzi prawdopodobnie z Grecji i oznacza "wzrok", "zmianę". Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Baran, Koziorożec.

 

KORAL

 

Koral to kamień odzwierciedlający tęsknotę za latem, słońcem i morzem. Najprawdopodobniej chroni przed truciznami i złymi duchami. Nazwa kamienia pochodzi z języka łacińskiego - corallum, co oznacza czerwony koral.

 

CYRKONIA 

 

Cyrkonia jest kamieniem ozdobnym. Jest jedną z lepszych imitacji diamentu. Produkt sztuczny.

 

BURSZTYN 

 

Bursztyn to kamień, który tworzy się przez wiele lat z żywicy. Występuje w kolorach brązu i żółci, spotykamy w nim zatopione rośliny czy owady. Pomocny jest w bólach głowy i migrenie. Robi się z niego nalewkę, która obniża ciśnienie tętnicze. Pomocny również w chorobach gardła i migdałków.

 

MALACHIT 

 

Malachit jest kamieniem, który hamuje zakażenia, leczy reumatyzm, uspokaja nerwy, normalizuje pracę serca oraz ułatwia koncentrację. Odtruwa, wycisza nerwy i serce. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Skorpion.

 

TYGRYSIE OKO

 

Tygrysie oko to kamień ochronny. Sprzyja osiągnięciu wewnętrznej równowagi. Pomaga pokonać infekcje, korzystnie wspomaga osoby chore na astmę. Zaspokaja pragnienie ciepła i wygody. Ułatwia wyrażanie siebie - swoich uczuć i myśli.

 

AGAT 

 

Agat to kamień, który chroni przed manipulacją. Zapewnia kontakty z przyjaznymi osobami, jest zalecany dla kobiet w ciąży, gdyż zapewnia bezpieczeństwo i eliminuje niepokój oczekiwania na przyjście potomka. Przypisuje się go takim znakom zodiaku jak: Byk, Bliźnięta.