produktów  z dostawą w 24h GRATIS i gwarancją zwrotu 100 dni *
753 753 304

Zaręczyny

Zaręczyny są wzajemnym przyrzeczeniem zawarcia małżeństwa składanym sobie przez narzeczonych. Dobranie odpowiedniego modelu pierścionka na zaręczyny wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać :)

Według przesądów pierścionek, który wręcza się wybrance najlepiej jeśli jest wykonany z metalu szlachetnego - na przykład ze złota lub platyny. Metale te są również symbolem trwałości, co ma dla nas istotne znaczenie w związku.
Pierścionek zaręczynowy nie jest jednak zwykłym podarunkiem, podkreśla on wielkość uczucia, jakie łączy ludzi. Największe znaczenie przywiązuje do niego kobieta, ponieważ przez wiele lat właśnie ten drobny upominek przypomina jej, że właśnie od tego momentu zaczęła się jej i partnera wspólna droga w przyszłość.
Wybór pierścionka zależy od gustu. Ostatnimi czasy bardzo modne stało się białe złoto. Nadal jednak wiele osób wybiera klasyczne żółte złoto. Poza metalem, z którego wykonany jest pierścionek należy dobrać odpowiedni kamień. Najczęściej w pierścionkach zaręczynowych stosuje się diamenty i inne kamienie szlachetne. Niektórzy nieprzypadkowo wybierają określony kamień - wierzą że kamienie szlachetne mają różne właściwości i moce.

Diament - uznawany za święty kamień, stoi na straży wierności i nierozerwalności związku, gdyż sam czysty nie znosi obłudy.

Szafir - według wierzeń wschodnich symbol zaklętej mądrości i skarbnica wiedzy wszelakiej. Ma chronić przed nędzą, ślepotą i ukąszeniem węża. Jest wspaniałym kamieniem dla wszystkich, którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim.

Rubin - najczęściej występujący w kolorze czerwonym. Jest symbolem siły witalnej i walki, a zarazem namiętności, miłości i rozkoszy - to barwa życia, młodości i trwałości uczuć.

Szmaragd - jego barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia